1. Головна
  2. /
  3. Кабінет психолога
  4. /
  5. Небезпечні ігри в соцмережах

Небезпечні ігри в соцмережах: як батькам вберегти дітей від ризикових челенджів

Інтернет челенджі є, як безпечні, так і ті, які можуть загрожувати життю людини. До яких потрібно ставитися з обережністю та як вберегти дитину .

Усе відбувається за принципом: я зміг отаке, а ти зможеш? Це частина конкурентоздатності й самоствердження

Крім цього, мотивацією може бути бажання належати до певної групи або бути більш видимим в суспільстві.

«Це потреба людини заявити всьому світу: “Я є”. Коли людині бракує уваги, її бажання бути помітною бодай кимось може перетворитися у потребу брати участь в челенджах»

Якщо ви ніколи не брали участі в челенджах, це означає, що у вас, можливо, немає потреби у публічності. Або ж ви іншими методами задовольняєте потребу в увазі та покращенні своєї самооцінки.

Проте мотивація, може відрізнятися, якщо це соціальний челендж. У челенджах, які пов’язані з культурою, освітою чи екологією, беруть участь люди, які хочуть продемонструвати свою соціальну свідомість та цінності.

Небезпека челенджів

Якщо челендж не несе шкоди, він, ймовірно, матиме меншу популярність. А люди люблять дивитися на різний треш. Коли людина бере участь у такому челенджі, розуміє, що, ймовірно, матиме більшу популярність.

Крім очевидної загрози життя, челенджі ще можуть мати приховану небезпеку. Якщо людина бере в них участь регулярно, то вона підсідає на увагу людей. Самооцінка і сприйняття себе починає повністю залежати від кількості переглядів, лайків і коментарів.

«Для того, щоб я відчувала себе добре, я мушу далі брати участь в челенджах. Це стає моєю залежністю. І я починаю це робити не тому, що мені це в радість, а тому, що мушу це робити – інакше почуватимуся погано».

До того ж є ще одна небезпека – формування віртуального образу стає важливішим за реальність. Соцмережі зараз для частини людей є більш значимі, ніж реальне спілкування. Зараз вони докладають більше зусиль до свого образу в соціальних мережах, ніж наживо. І коли на нього відгукуються, ми стаємо від цього залежними.

Дитина хоче взяти участь у челенджі

Поради батькам на випадок, якщо дитина захоче взяти участь у челенджі.

Якщо він, на думку батьків, безпечний та несе позитивний виклик, сходинку та досягнення для дитини – варто підтримати.

Якщо челендж небезпечний – варто поговорити та пояснити це дитині, впевнитися, що вона не братиме в цьому участь.

Як розпізнати небезпечний челендж:

  • Він негативно впливає на інші сфери життя дитини та змінює поведінку.
  • Дитина не може обговорювати челендж так само відкрито, як інші теми.
  • Челендж прямо закликає до небезпечних дій.
  • Челендж залучає до знайомства з людьми, особистість яких складно встановити.

Заборона брати участь у челенджі доцільна лише тоді, коли інші способи зменшення шкоди перестають бути дієвими. Та й будь-яка заборона може посилити ефективність челенджу. Варто доносити інформацію про можливі шкідливі наслідки, небезпеку для здоров’я та репутаці