1. Головна
  2. /
  3. Новини
  4. /
  5. Стресменеджмент для педагогів

Стресменеджмент для педагогів

Саме під такою назвою 09 лютого 2021 р. в рамках засідання педагогічної ради для викладачів та майстрів виробничого навчання проведено тренінгове заняття.

Актуальність даної теми є беззаперечною, адже проблема професійного здоров’я людини дедалі гучніше заявляє про себе. Одним із аспектів цієї проблеми є явище професійного стресу. Стрес став природною та невід’ємною частиною нашого повсякденного життя. Нездатність або невміння людини подолати стрес є основою для розладу здоров’я або погіршення якості життя в різних сферах. Професійна діяльність педагога є однією з найбільш стресогенних професій сучасності.

Тому метою тренінгового заняття стало підвищення рівня компетентності педагогів з питань збереження та зміцнення  їхнього   психоемоційного здоров’я, попередження професійних стресів,  підтримка у формуванні психологічного захисту від стресу,  удосконалення навичок спілкування та взаємодії.

Теоретичну частину тренінгу провела методист Ганна Декалюк. Традиційні для тренінгу вправи «Знайомство», «Прийняття правил», «Очікування» підготували учасників заняття до сприйняття інформації про стрес, його види, фази протікання, вплив стресів на життя та здоров’я людини. Практичні вміння саморегуляції, які можуть прийти на допомогу кожному у стресових ситуаціях, .вивчали і застосовували разом з психологом ліцею  Світланою Платоновою. Також педагоги мали змогу пройти тестування на визначення особистісних рис характеру та рівня стресостійкості.То чи можна взагалі жити без стресу? Наука стверджує: не можна. Саме життя – головне джерело стресу. Але в наших силах вчитися адаптуватися до нього та впливати на свій душевний стан, щоб навчитися елементарно відрізняти невдачу від катастрофи. А найголовніше завдання кожного – перетворити стрес на ресурс для самовдосконалення.

Залишити коментар